Advent Chrismas

21. února 2009 v 13:57 |  díla od Scuroen
avatar-final-fantasy.png Final Fantasy - Avatar image by williancold


,,Sníh! Dárky!" Sephiroth vyskočil na stůl ve své pracovně a vytáhl svůj meč zrovna ve chvíli, kdy do místnosti vběhla trojice stříbrovlasých dětí. Kadaj, co běžel první, měl smůlu. Sephiroth ho reflexně odkopnul. ,,Áááá!!" Kadaj se rozbrečel a Loz a Yazoo museli zanechat jásání, aby ho utěšovali.
,,Jej, promiň Kadaji!" Sephiroth vypl alarm ve svém mozku a seskočil ze stolu. Kadaj konečně přestal brečet. ,,Jakej sníh!? Jaký dárky!?" začal Sephiroth. O sněhu věděl- dneska ráno tu půlmetrovou závěj odmetal od dveří! Všechny tři tvářičky opět zahořely štěstím.
Loz: ,,Můžem si půjčit motorku!? Alespoň jednu!"
Yazoo: ,,A pomůžeš nám uříznout stromeček!?"
Loz: ,,Alespoň jeden!"
Sephiroth na ně nechápavě zamrkal. ,,O čem to do háje žvaníte?"
Kadaj: ,,Přece o Vánocích!"
Sephiroth zůstal chvíli zaraženě zírat, pak ze sebe vydal cosy jako zavytí, popadl všechny tři a odnesl je do kuchyně. V kuchyni byl zrovna Vincent, měl na sobě bílou zástěru a jako vždy něco kuchtil. ,,Co se stalo Sephi? Už zase postavili sněhuláka před dveřma do domu?" zeptal se Vincent se sladkým úsměvem.
,,Cože!?" vyjekl Sephi, pustil svůj náklad na zem a otevřel dveře. ,,Kdo sem tu horu sněhu dal!!!?" Kadaj a Yazoo (ukážou na Loze).
Sephirothovi bylo stejně jedno, kdo to byl. Prostě jen vytáhl masamune a roznesl tu bílou zmrzlou vodu okolo domu. ,,Co jsi dneska tak napruzený?" zeptal se Vincent a dál se věnoval svým hrncům.
Sephiroth popadl Yazoa a Kadaje do jedné ruky, Loze do druhé ruky a zamával s nimi Vincentovi před očima. ,,Oni si myslí, že tady budou Vánoce!!"
Vincent nechápavě zamrkal. ,,No a co?"
,,Jaký no a co!!?" zuřil Sephi. ,,Kadaji, Yazoo, Lozi- Sednout!" Sephiroth vytáhl masamune a ukázal na pohovku. Všichni tři si poslušně sedli, zatímco Sephi otevřel dveře do sklepa a něco tam hledal.
,,Ehm, Sephi... Vážně myslíš, že je to nutný?" ozval se Vincent rozpačitě.
,,Jasně, že si jsem naprosto jistej!" potvrdil Sephi, načež se ze sklepa vyhrabal s tabulí a fixami. ,,Ostatně- ty si sedni k nim!" přikázal Vincentovi, který chtě nechtě odložil zástěru a zaujal místo vedle tria. Sephiroth na tabuli něco překotně čmáral, Kadaj, Loz a Yazoo se dívali ven a snili o dalších zimních radovánkách a Vincent pokukoval po svých hrncích a počítal, kdy se to asi začne pálit. ,,Kam jdeš!?" Sephi jednou rukou dál něco kreslil na tabuli, v druhé měl masamune a právě jím Vincentovi odřízl cestu do kuchyně.
,,Chtěl jsem to jenom zamíchat!" odpověděl Vincent.
,,Sednout a ticho!" přikázal Sephi a Vincent si opět zničeně gecl na pohovku.
Konečně k nim Sephiroth otočil tabuli a rozhodl se masamune použít jako ukazovátko. Ukázal na první část tabule, kde byli vidět malé postavičky jako Cloud, Tifa, Aeris, Zack, Yuffie, Barett, Cid apod. A vedle nich byli dva obdélníky s nápisem: Sedmé nebe a Shinra. ,,Takže, tohle jsou ti normální!!" začal Sephiroth. Vincent si znuděně podepřel hlavu, protože tohle mu Sephi už ukázal nespočetněkrát. Sephi ukázal na velký vánoční stromek. ,,Normální slaví vánoce! Dávají si dárky! Dělají, jak se maj hrozně rádi a při tom se neustále vychloubají, kolik ty jejich dárky stáli!!"
Yazoo zvedl ruku: ,,Budem mít taky dárky!!?"
,,Ne!!" zakřičel Sephiroth a ukázal na druhou část tabule. Tam byli kromě všech obyvatel Sephova bejváku i RedXIII a CaithSid a za nima byl jeden obdélník s nápisem: Hojova Laborka. ,,My jsme mutanti! My Vánoce neslavíme!!"
,,A co slaví mutanti?" zeptal se Loz.
,,Mno, já v tý době ještě nebyl mutant..." začal Vincent. ,,Ale prej se slavil Den Mutace!"
Sephiroth chytil tik do oka. ,,Jenže to není žádnej svátek! Zack si to vymyslel, aby mě mohl zkusit opít!"
Vincent: ,,Takže to jste byli vy, kdo ten bar úplně zdemolovali a ShinRa pak musela platit nehoráznou sumu jako odškodné!?"
Sephi: ,,Tak moment! Za Zacka platila nehoráznou sumu! Šli jsme tam ještě s Angealem a Genesisem, vypili toho tolik co on, ale jedině on začal vyšilovat!"
Yazoo: ,,A proč nemůžeme slavit ani Vánoce, ani ten Den Mutace, nebo tak něco?"
Sephi: ,,Protože Den Mutace označuje dobu, kdy nás začal odsuzovat zbytek lidstava, kteří slavili Vánoce!"
Kadaj: ,,Můžu jít za Cloudem a Tifou slavit Vánoce?"
Sephiroth popadl houbu a smazal z tabule celou "normální" polovinu. ,,Ne! Budeme tady jenom my a žádný Vánoce!!"
Vincent: ,,Ale Sephi! Už jsem napekl celej špajz cukroví!"
Sephi: ,,Cože!? A co to vaříš teď!?"
Vincent přeskočil pohovku a rychle začal míchat. ,,Krocan, omáčka, nádivka, salát.... Už to skoro bude!"
Kadaj, Loz, Yazoo: ,,My chceme Vánoce!"
Sephiroth: ,,Vy buďte ticho a děkujte mi za to, že vás na jaře nechávám skákat po zahradě s košíkama na zádech!"
Kadaj se rozbrečel. ,,Ale my jsme se těšili na dárky!"
,,To vám jedny narozeniny nestačili!?" řekl Sephi, ale to už měli nakrajíčku i Loz a Yazoo, zatímco Kadaj hlasitě vzlykal. ,,Žádný Vánoce prostě nebudou a tečka!"
Jen to Sephi dořekl, dveře do domu se rozletěly a dovnitř se vevalila skupinka rozdováděných členů té normální půlky. Sephiho domácnost na to podivné procesí, s Cloudem v čele, chvíli nechápavě hleděla, dokud se neozval Kadaj: ,,Santa Claus!!"
Cloud v převleku složil pytel s dárky. ,,Omyl! Santa Cloud!"
Stříbrovlasé trio okamžitě zanechalo nářku a s radostným výskáním povalilo Clouda na zem. Než tomu Sephi stačil zabránit, ostatní živli se mu už rozutekli po celém domě. Barett s Cidem přinesli ozdobený vánoční strom, Tifa a reno zapadli k Vincentovi do kuchyně (Reno tam moc dlouho nepobyl), Yuffie pustila vánoční koledy a Genesis, který neuspěšně hledal nějaký krb, využil Sephiho tabule jako podložky a vklidu rozdělal oheň! ,,Co to má jako bejt!!" zakřičel Sephi, kterého všichni ignorovali.
,,Je Štědrý večer kámo, raduj se!" poklepal mu Genesis na rameno.
Sephi: ,,Vincente! Jak to že ví, kde bydlíme!?"
Vincent: ,,Mno... poslal jsem jim vánoční pohlednici... asi jsem tam omylem připsal adresu." Ano, od toho posledního Halloweenu rozhodl Sephi, že se zase přestěhují!
Sephi zrudl a vytáhl masamune. ,,My neslavíme Vánoce!" Všichni ztichli a otočili se po něm.
Tifa: ,,Och, chudáčci!"
Reno: ,,Vy jste nikdy nepoznali ty svátky klidu, míru a pohody!?"
Sephi (tik v oku): ,,Klid? Mír? Pohoda!?"
Cloud: ,,Tak to musíme napravit!" A v tu chvíli všichni začali zpívat Tichou noc!
Na Sepha už to bylo moc, tak si jenom potřásl rukou s Angealem, kterého Zack navlíkl do bílého hábitu a na čelo mu nalepil hvězdu: ,,Smrt Vánocům!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lipa SB♥ Lipa SB♥ | Web | 22. února 2009 v 13:45 | Reagovat

zajímavé :))

2 Scuroen Scuroen | E-mail | 22. února 2009 v 16:45 | Reagovat

Tak hele, s tou anketou to už přeháníte!! XD

3 Shiory Shiory | Web | 29. listopadu 2009 v 14:49 | Reagovat

Tak takhle sem se nenasmála už dlouho XDD To bylo dokonalý XDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.