Final Fantasy 7

13. března 2009 v 15:32 | Peetra

Hlavním hrdinou hry je "Ex-SOLDIER" Cloud. Ten se nechá najmout teroristickou organizací AVALANCHE, kzerá se snaží bojovat proti organizaci Shinra. Ta těží ze země Mako a užívá ho jako energii. Mako je ve skutečnosti Lifestream (Proud živoda) a jeho čerpání planetu zabíjí. V AVALANCHE se setkává se svou kamarádkou z dětsví Tifou a poněkud výbušným vůdcem organizace Baretem. Společně mají za úkol zničit Mako reaktory v čemž se jim Shinra snaží zabránit. Na scéně se pak objeví hratelné postavy prodavačka květin Aeris a tvor podobný psu Red XIII. Později při útěku z Midgaru před Shinrou naráží na stopu bývalého generála Shinry Sephirota kvůli kterému se kdysi Cloud přidal k SOLDIER. Jedním z hlavních motivů hry je odhalování Cloudovi minulost ve které není všechno takové jak se zdá nebo jak si on sám myslí, že je. Další hratelné postavy které v příběhu získáme je mechanický robot Caith Sith a pilot Cid Highwind.
Příběh je skutečně rozsáhlý, víše zmíněné je pouze špičkou obrovského ledovce. Ve hře jsou také dvě skryté postavy které získáte po splnění určitého úkolu. Těmito postavami jsou Yuffie Kisaragi a Vincent Valetine.


Oranizace:
AVALANCHE - Teroristická skupina která má cíl zastavit Shinru v těžbě Maka a tak zachránit svět.
SHINRA i.n.c. - Společnost která vládne velké části světa. Objevila způsob jak těžit a dále užívat energii Mako. Kdysi měla za cíl zlepšit svět, ale dnes je to hlavně zkorumpovaná a mocichtivá organizace.
SOLDIER - Speciální bojová jednotka kterou vytvořila SHINRA. Těm kteří se stali jejími členy je do těla vstřikováno Mako, aby tak zlepšili jejich schopnosti.
TURKS - Jsou to špioni, vrazi atd. Dělají pro SHINRU špinavou práci.
CETRA - Prádávný národ který dokázal komunikovat s planetou. Dnes žije pouze jediný známí potomek.
JENOVA - Kalamita z nebes která před tisíci lety chtěla zničit svět a byla důvodem proč vyhynuli Cetra.

Postavy:

Cloud Strife - je naší hlavní postavou. Většinu hry hrajete s ním a spolu s dvěma dalšími bojovníky, které si vyberete. Cloud je tvrdohlavý, cynický a o moc věcí se z počátku nestará. Tento rádoby bývalý Ex-SOLDIER velmi dobře bojuje za pomoci obřího meče, o sobě a své minulosti však neví zdaleka všechno.
Tifa Lockhart - Cloudova kamarádka z dětství a členka AVALANCHE. Vlastní bar nesoucí jméno "Sedmé nebe," jež je základnou povstalců proti Shinře. Bojuje zásadně pěstmi a je v tom moc dobrá. Zdá se, že miluje Clouda, ale ten je naprostý ignorant, takže o tom nemá ani zdání.
Barret Wallace - vůdce AVALANCHE. Shinru nenávidí z hlouby srdce, protože mu zničila rodné město a velmi to dává najevo. Je výbušný a agresivní. Bojuje za pomoci svojí mechanické ruky a má dceru(schovanku) Marlene.
Aeris Gainsborough - velmi důležitá postava ve hře. Je poslední z tzv. Ancients, kteří uvěznily Jenovu po její invazi na planetu a ovládaly velmi dobře magii. Proto jí Shinra strašně chce, aby je zavedla do "Zaslíbené země." Aeris není moc dobrá bojovnice, její útoky jsou slabé, zato si výborně poradí s kouzly, ale moc si jí neužijete.
Red XIII - Vlastním jménem "Nanaki". RedXIII je jedinný příslušník svého druhu, kterého ve hře potkáte(spekuluje se, že i poslední na celé planetě. Toto tvrzení je však mylné, protože ještě přežívá samice tohoto rodu, která však celou hru a film zrovna spí, navíc se Nanaki ve filmu "Advent Children" objevuje se dvěma potomky). Vzhledem připomíná kočkovitou šelmu, něco mezi tygrem a lvem, s malým plamenem na ocasu. Jeho rodiče zahynuli, když bránili Cosmo Canyon pře útokem kmene Gi a Nanaki převzal jejich roli jako ochránce vesnice. Je to nejstarší(bereme li v úvahu Vincenta, který má stále 27, avšak 30 let prospal v rakvi, takže 27+30+3 roky z "Advent Children a "Dirge of cerberus", je mu 60let) hratelná postava(50let), avšak dle měřítek jeho druhu, který se dožívá až 500 let, je asi 16-18ti letý. Je velmi inteligentní(inteligentnější než většina lidí) a zcela plynně hovoří jejich jazykem. V boji využívá své plamenné podstaty(Limit Breaky) nebo jen svých drápů a zubů.
Caith Sith - mechanická kočka, která se k vám z neznámých důvodů přidá. Postupem času zjistíte, že je špiónem Shinry, ale víc vám pomůže, než uškodí. Jeho útoky jsou dobré a informace od něj cenné. Vykládat osud však neumí, i když ho to velmi baví. Ovláda ho Reeve.
Cid Highwind - letec, který nesnáší Shinru, protože mu překazili let do vesmíru, což bylo jeho snem. Do vesmíru se později dostane, i když tam nepobude moc dlouho. Bojuje pomocí kopí a jeho vyjadřování by možná ocenilo pár estetických úprav.
Yuffie Kisaragi - jedna z vedlejších postav, jejíž tískání ve hře není nutné. Připojí se k vám, pokud se s ní utkáte, což jde za příznivých okolností v lese u chrámu Ancients. Yiffie je zlodějka, je radno si na ní dávat pozor, ale její připojení do party vám přinese mnoho zábavy navíc včetně vedlejších questů. Yuffie bojuje za pomoci shurikenu, bumerangu nebo nože, které vrhá. Je velmi dobrá co se týže umění ninjů a je s ní legrace.
Vincent Vallentine - Další z vedlejších postav. Vincent, bývalý příslušník "The Turks" je výsledkem experimentu, kdy byl po své smrti vystaven kondenzované energii Mako a poté přiveden zpět k životu. Nynní jeho tělo dále nestárne a nestrádá, avšak jeho duše naopak. Vincent byl zabit profesorem Hojo, když protestoval proti infikaci Lucrecie Crescent S-genem(buňkami Jenovy). Lucrecia byla přítelkyní Vincenta, ale kladla si za vinu smrt jeho otce, tak ho opustila a dala se dohromady s Hojem. Vincent nesouhlasil s tím, aby bylo její a Hojovo dítě infikováno v rámci Hojova šíleného experimentu a Hojo jej v záchvatu zastřelil. Hojo ho oživil a prováděl na něm experimenty, a vložil do něj Chaos atd., Lucrecia mu ale dala "Protomaterii", aby Chaos mohl ovládat. Byl tady s pomocí Chaosu a kondenzovné energie Mako opět oživen. Ve hře se může v boji při "Limit Break" se změnit v několik podob(galian beast, death gigas, hellmasker, chaos). Ve filmmu Final Fantasy VII "Advent Children" se také změnil v létající a sřílející červený plášť "red cloak". V normální podobě bojuje pistolí "cerberus" Má také vlastní hru "Final Fantasy VII - Dirge of Cerberus", ve které je hlavní postavou.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.