Final Fantasy X + x-2

13. března 2009 v 15:38 | Peetra
Final Fantasy X je desátým dílem série a vyšla roku 2001 (v Japonsku) pro systém PlayStation2. Díky možnostem šesté generace konzolí se zde objevilo několik prvků vůbec poprvé v celeé sérii. Jednak plné 3D grafika - ovšem s pevně usazenou kamerou (plně 3D s pohyblivou kamerou je až FF XI). Také se zde poprvé objevuje nadabování hlavních postav. Problém zůstal fakt, že v anglické verzi dabingu není synchronizace pohybu úst a zvuku. Je to způsobené faktem, že se v podstatě pouze předabovala japonská verze a pohyby úst se vůbec neupravovali. To je ovšem detail, který není nikterak zásadní. Další novinkou je sphere grid systém.

Příběh je především úchvatnou love-story zasazenou do postapokalyptického světa. Lidé věří, že byli porestáni Sinem za své hříchy a svět je v podstatě v rukou církve. A od toho je tu hlavní hrdina Tidus a jeho společnící, aby svět zbavili toho největšího problému - Sina.
Final Fantasy X-2 je prvním přímým pokračováním jiného dílu hlavní série ( FFX-2 byla vydána v roce 2002 pro PS2). Hra se odehrává 2 roky po skončení událostí ve FF X. O pokračování FF X se začlo spekulovat v době vydání Final Fantasy X: Internation version v Japonsku, protože hra obsahovala 20-ti minutovou cutscénu, ve které se mluvilo o záhadné sphere, kterou našel Kimahari. FF X-2 ještě jedno prventství. A tím je ženská hrdinka v hlavní roli. Yuna se stala hlavní hrdinkou a její putování ve snaze najít Tiduse je hlavní náplní tohoto pokračování. Hra byla původně zamýšlena ve dvou verzích Final Fantasy X-2: Yuna's version a Final Fantasy X-2: Rikku's version.

Ve hře došlo k několika změnám. Kvůli událostem ve FF X se v pokračování nevyskytují žádní Aeoni. Pryč je i sphere grid - vystřídal ho garment grid s Dressphere systémem. Ten je v podstatě převlečeným Job systemem. FF X-2 byla přijata po herní stránce velice dobře, ovšem s příběhem a jistým vykrádáním hlavní série si vysloužila řadu kritiky.


Zdroje: google, wikipedia, leonhart.squall.sweb, bonusweb
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.