Final Fantasy XII

13. března 2009 v 15:44 | Peetra

Final Fantasy XII je posledním dílem série vydaném pro systém PS2. Jeho produkce trvala neuvěřitelných 5 let, ovšem na výsledku je to velice znát. Hra narostla do obřích rozměrů, co se týče světa, ale také hrací doby. Původním režisérem byl Yasumi Matsuno, který ovšem zhruba v polovině procesu tvorby hry musel ze zdravotních důvodů odejít. Další zajímavostí je, že hra má pokračování - FF XII: Revenant Wings - pro NDS.

Hra disponuje novým systémem (jak je dobrým zvykem tvůrců - co FF, to nový system) s tzv. Licence board, kde si za Licence points (získané v bojích) vylepšujete postavu (zvyšování HP, nové skilly..). Příběh hry se soustřeďuje na partu kolem Vaana, ačkoliv důležitější roli v příběhu hraje princezna Ashe (Ashelia) z království Dalmasca. Příběh je povětšinou zaměřený na politickou situaci ve světě a nesoustředí se tolik na emoce a osobní problémy hrdinů.


Postavy:

Vaan(17)
Vaan je sirotek, který ztratil celou svou rodinu ve válce proti Archadianskému Impériu. Žije v Royal City of Rabanastre(Královském měste), které je pod nadvládou Impéria. Jeho sen je stát se vzdušným pirátem.
Ashe(19)
Ashe je jediným potomkem krále Raminase a jediným dědicem Dalmaského trůnu. Lidé věří že Ashe byla spolu se svým otcem Králem Raminasem zabita při invazi Impéria. Ashe se schovává a vede tajný odboj proti Impériu. Ashe moc dobře ví že má moc napravit situaci, v které se ona a její království nachází a nikdy si nedovolí připustit porážku.Penelo(17)
Penelo je kamarádkou Vaana a jako Vaan ztratila celou svou rodinu ve válce s Impériem. Snaží se držet Vaana co nejdál od problémů s Impériem. Její bratři kteří patřili do Řádu, jí naučili základní principy boje. Penelo věří že tam kde je snaha je i naděje.

Basch(36)
Bash je kapitán Řádu rytířů Dalmasky. Je známý jako galantní a statečný hrdina, který zvítězil v mnohých bitvách. Na rozdíl od ostatních kapitánů, kteří pocházejí ze šlechtického rodu, je Bash z běžné normální rodiny. Užívá si lásku lidu, který ho obdivuje. Dokuď ale není obviněn z vraždy Krále a je odveden v poutech.Balthier(22)
Balthier je znám jako elegantní vzdušný pirát. Sám sebe popisuje jako vznešeného zloděje, který okrádá jen ty co si to zaslouží. Cestuje kam se mu zrovna chce a nikomu není zavázán. Během cestování se svojí partnerkou Fran, si vždy udělá čas na lehký flirt s dámamy, které na cestách potkává.
Fran(??)
Válečnice rasy viera. Fran je mistrem zbraní. Nemá žádnou zbraň s kterou by byla méně nebezpečná. Její schopnost boje s mečem je vyrovnaná jejímu umění boje s holýma rukama. Rasa viera se dožívá o mnoho déle než rasa lidská a jejich dlouhá historie je plná tajemství. Rozdíl ras, ale nijak neovlivňuje přátelství a důvěru mezi ní a Balthierem.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.