Final Fantasy XIII + versus XIII

13. března 2009 v 15:49 | Peetra
Final Fantasy XIII je nadcházejícím pokračováním série FF a bylo poprvé představeno na E3 roku 2006. Svět FF XIII bude pravděpodobně silně ovlivněn hi-tech technologiemi. Jako první hra série bude hra vydána pro systém PS3. Poběží na "White Engine". Reźisérem hry se stal Motomu Toriyama. FF XII představí opět ženskou hlavní hrdinku jménem Lightning (která silně připomíná Clouda, což je prý záměr). Příběh se bude soustřeďovat na "ty, kteří odporují světu" (rebelové! :) ).

FF XIII byla vytvářena pro PS2, ale díky možnostem, které poskytuje PS3 se vývojáři rozhodli pro tuto platformu. Hra je součástí tzv. Fabula Nova Crystallis (nové příběhy crystalů). Ta obsahuje (zatím) 3 tituly - FF XIII, FF versus XIII a FF agito XIII. Podle Square-Enix se nejedná o prequely nebo sequely, ale pouze o 3 příběhy ze stejného vesmíru (ano, hry se mají odehrávat v různých světech), které spolu příběhově přímo nesouvisí, pouze je spojuje stejná myšlenka.


Final Fantasy Versus XIII bude součástí Fabula Nova Crystallis a s FF XIII bude mít společného velice málo. Podle slov tvůrců půjde o nezávislý příběh odehrávající se v jiném světě s jinými hrdiny. Tvůrčí tým je víceméně totožný s Kingdom Hearts týmem. Šéfem celého projektu je Tetsuya Nomura (který se stará mimojiné o character desing ve FF VII, VIII, X, XII, XIII..).

Od FF XIII se Versus bude lišit i žánrem - mělo by to být akční RPG (jako např. zmiňované KH) a velice temně laděný příběhy (tomu odpovídá i logo, první trailer). Příběh se bude točit kolem zmňovaných krystalů a bude zasazen do světa, kde vedle sebe stojí magie a moderní technika (jako v mnoha dalších FF).

Versus XIII je daleko temnější než jakýkoliv jiný díl ff co znám, tedy alespoň to tak vypadá. Tím pádem je to neobyčejné! Tato rpg mě strašně nadchla a už se nemůžu dočkat až vyjde na ps3 v Evropě. Tajemné a záhadné ano, přesně takhle bych definovala Final Fantasy Veraus XIII.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.