Meluzína

29. července 2009 v 13:49 |  WoRld
Foulques, hrabě z Anjou, byl potomkem slavného Vikinga Rolla, který uplatňoval nárok na Normandii. Byl to bojovník, divoký a silný jako jeho předkové, houževnatý a rozhodný.
Jedné zimy bojoval proti vikingovi Ranulfovi. Od svítání do soumraku posílala muže do útoku proti Ranulfovu hradu se zuřivou touhousrovnast pevnost se zemí. Hořící šípy létaly nelítostne přes hradby, do bran nepřetržitě bučila beranidla. Ranulfův hrad nakonec vzplál a brány byly prolomeny. Foulgues, jedoucí s taseným mečem na nádherném válečném oři, vtrhl na nádvoří, aby bojoval s odbojným vikomtem.

Ale Ranulf už byl mrtev. Na scéně vládla smrt a skáza, oheň a dým. Foulques se vřítil do hlavní hradní věže, kde se chtěl podívat po ukrytých cennostech.
A právě tam poprvé spatřil Meluzínu. Stála na schodišti, aniž by dbala ohnivých jazyků šlehajících kolem ní. Foulques se nedokázal ani hnout, byl jako uhranutý. Její rudozlaté vlasy vypadaly jako moře plamenů, či bouřily modří a zelení třistících se vln ozářených jasným sluncem. Pleť měla bez poskvrny a postavu štíhlou a zároveň smyslnou. Na každé se svých cest se nikdy nesetkal s tak neskutečně krásnou ženou.
4ebaaa17.jpg Lady alone on the sea shore image by Dorina42
Zatímco na ni zíral, uslyšel vzdálený rachot hromu. Venku se setmělo a po obloze se hnala černá mračna věštící bouři. A ona přesto jako by zářila, obklopená nadpozemským svitem, magickou mlhou. Děsila ho, spoutávala ho, ohýbala jeho vůli jako kovář kus železa...
Oči upřené na něho ho probodávaly nenávistí. Foulques se o její nenávist nestaral. Byl posedlý její nesmrnou krásou a chtěl ji víc než cokoliv na světě, víc než bohatství nebo půdu, víc než vlastní život či duši. Křičela, když se k ní blížil. proklínala ho a spílala mu. Zachoval se stejně jako jeho předkové- znásilnil ji.
To však nestačilo. Nezbavilo ho to neodbytné touhy, aby ji poznal a vlastnil, ovládal stejně jako ona jeho. Zjistil že se jmenuje Meluzína, ale netušil z jakého rodu anebo odkud přišla. Dozvěděl se pouze její jméno - a to, že oheň ji neublíží, ani když stojí uprostřed plamenů, a jakmile vyjde na nádvoří, ptáci přestávají zpívat a dokonce i utichne vítr.
Nemohl ji nechat jít. On, hrdý válečník, žadonil aby ho milovala tak jako on ji. Aby mu dávala svou lásku dobrovolně a s radostí.
Meluzína souhlasila, ale za cenu manželství. Připadalo mu to jako maličkost, protože by byl ochoten upsat duší Ďáblovi, jen aby ji měl celou. Vzal si ji za ženu. A Meluzína dodržela slib. Přicházela k němu noc co noc. Vyvolávala v něm tak horečné vzrušení, že zapomínal na všechno ostatní. Propadl jejímu kouzlu ještě hlouběji.
Foulgues však byl rozhodný muž a uvědomil si, že je posedlý. Nikdy mu neodpověděla na otázky, nikdy mu neřekla, kdo je nebo kde se narodila. Foulquetova posedlost děsila jeho biskupy. Prohlašovali, že Meluzína je dcerou samotného Satana- o čemž svědčí fakt, jak tvrdili, že se odmítá účastnit mše, když se blíží okamžik svátosti oltářní.
A tak během jedné nedělní mše, když zase chtěla kostel opustit, hrabě Foulques jí to nedovoll. Chopili se jí silní rytíři. Vykřikla hlasitě a děsivě, až všechny zamrazilo. Potom zmizela. Rytířům zůstaly prázdné ruce. Do vzduchu se vznesl oblak kouře, který vyvanul oknem ven. Krásnou Meluzínu už nikdo nikdy nespatřil.
Foulquestovi zanechala dvě děti.
"Ďábelská" legenda Plantageny nikdy neopustila. Byl to rod lidí vášnivého temperamentu, snadno milovali a snadno nenáviděli.
"Pocházejí od ďábla," prohlásil jeden svat biskup těch dob, "a ďáblovi musejí sloužit."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Paula_4ever Paula_4ever | Web | 29. července 2009 v 13:55 | Reagovat

Strašně se mi líbí tvůj lay !

2 Tima-chan  ティマーちゃん Tima-chan ティマーちゃん | Web | 29. července 2009 v 19:26 | Reagovat

jj prostě na toho mazlíka klikneš :D díky

3 Scuroen Scuroen | 29. července 2009 v 21:30 | Reagovat

Wow, tak tohle se mi líbilo- sqělý podání a trochu z toho mrazí ;)

4 Happy Happy | Web | 30. července 2009 v 11:14 | Reagovat

Jéé,to bylo dobrý-skoro bych ti věřila,že je to skutečná vikingská pověst:)

5 Peetra_šéf Peetra_šéf | 2. srpna 2009 v 22:45 | Reagovat

[1]: Není nic ex :D

[3]: Hahá, to je supr, že tě mrazí XD

[4]: Klidně věř ;D třeba se tam někdy něco takového stalo, ale lidi raději chtěli zapomenout :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.