Final Fantasy - co to vůbec je

11. října 2009 v 7:26 | Peetra
Jedná se o sérii počítačových a video her, (vyskytují se i filmy např. Final FantasyVII:Advent Chidren, Final FantasyVII:Advent Chidren Complete, Final FantasyVII: Crisis Core a Final Fantasy The spirit within). Jejímž tvůrcem je Hironobu Sakaguchi. Final Fantasy je mediální značka, která patří firmě Square Enix (dříve Squaresoft) a kromě konzolových a počítačových her zahrnuje i filmy, anime, mangy a další.
V roce 1987 se firma Square Enix nacházela na pokraji bankrotu a Final Fantasy měl být poslední titul, který firma vydá. Hra však zaznamenala obrovský úspěch a tak zachránila firmu před krachem. Později se hra dočkala několika pokračování a vedlejších příběhů a stala se vlajkovou lodí firmy.
Hry vznikly pro velké množství platforem, včetně herních konzolí Nintendo Entertainment System, Super Nintendo Entertainment System, PlayStation, PlayStation 2, Wii, Game Boy, Game Boy Advance, GameCube, Nintendo DS a několika dalších modelů, včetně mobilních telefonů. Od hry Final Fantasy VII jsou také některé hry dostupné pro osobní počítače.
Ačkoliv existuje velké množství dílů a pokračování, každý titul vypráví nezávislý příběh s jinými postavami, takže je hry možné hrát samostatně, bez znalosti předchozího děje. Všechny díly však sdílejí některé herní mechanismy, jména postav a některé prvky příběhu.


Hlavní série:
Final Fantasy I (1987) - Měla to být poslední hra od studia Square, ale díky své popularitě pomohl Square ekonomicky přežít. Byla nejúspěšnější RPG hrou na NES[zdroj?].
Final Fantasy II (1988) - Poprvé se v RPG objevily subquesty a "levelování" postav ve stylu zvyšování statů. Poprvé byly představeny postavy, které jsou společné i pro další díly hry jako jsou Chocobové a postava jménem Cid.
Final Fantasy III (1990) - Vyšla pro NES. Představuje systém volby povolání a byla nejrozsáhlejší RPG, která vyšlo pro Nintendo.
Final Fantasy IV (1991) - Vyšla pro SNES. Používala tehdy nový 16bitový engine. Byla předělána i pro několik dalších konzolí. Poprvé použit ATB systém (zpola v reálném čase, zpola tahové ovládání postav v bitvě). První díl oficiálně vydaný mimo Japonsko, v USA vyšel pod názvem Final Fantasy (II), způsobilo to problém s číslováním v celé Severní Americe, které se srovnalo až po vydání FF VII.
Final Fantasy V (1992) - Vyšla pro SNES. Velká volnost nastavování postav díky velkému rozšíření systému volby povolání.
Final Fantasy VI (1994) - Poslední díl pro SNES, později vyšla i pro PlayStation s novými CG videi. Nabídla největší množství hratelných postav v historii celé série. V Severní Americe vyšla pod jménem Final Fantasy III.
Final Fantasy VII (1997) - První z dílů pro PlayStation a později i pro PC, navíc dostupný v ČR. Jako první používá 3D grafiku v 32bitové technologii. Od této hry se číslování v Severní Americe srovnává s japonským.
○Final Fantasy VII: Before Crisis - Odehrává se před FFVII. Líčí příběhy turků, speciálních jednotek Shinry. Vyšla pro mobilní telefony.
○Final Fantasy VII: Crisis Core - Odehrává se před událostmi ve FFVII. Vypráví příběh Zacka, jedné z vedlejších, ale velmi důležité postavy ze hry. Vyšla pro PSP
○Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus - Hra pro PS2. Pokračování a další rozšiřování příběhu FFVII. Vypráví příběh Vincenta, jedné z hlavních postav FFVII.
Final Fantasy VIII (1998) - Vyšla i pro PC.
Final Fantasy IX (2000) - Návrat hry více do fantastického prostředí, postavy jsou nakresleny v retro comic anime stylu.
Final Fantasy X (2001) - První díl na konzoli PS2. Byl použit systém CTB (čistě tahové ovládání postav v bitvě), místo ATB. Poprvé zmizela světová mapa a přechod mezi lokacemi byl zcela plynulý.
Final Fantasy XI (2002) - Jako jediná v sérii je to online hra typu MMORPG.
Final Fantasy X-2 (2003)- Druhý díl který byl vydán na PS2. FF X-2 byl však poloviční. Bylo zvažováno, že hra bude na 2 DVD (8+4GB), nakonec se od toho opustilo a hra má pouze 1 dvouvrstvé DVD s 8,5 GB. Tento díl nabízí nový bojový systém. Hra byla vyhlášena hrou roku[zdroj?]. Odehrává se ve stejném světě jako FF Tactics.
Final Fantasy XII (2006) - Tento díl nabídl otočnou kameru ve 3D prostoru, počet polygonů proti
Final Fantasy XIII - Pod tímto číslem má vyjít více her souhrnně označené jako Final Fantasy XIII Fabula Nova Crystallis. Má se jednat o trilogii. Spojitost mezi díly má být stejný svět, avšak příběhově mají být každý úplně jiný a odehrávat se v jiných časových úsecích. Do projektu patří hry Final Fantasy XIII a Final Fantasy Versus XIII pro PS3 a Xbox 360, a Final Fantasy Agito XIII která má vyjít pro PSP a mobilní telefony.


Níže se nachází Final Fantasy video, které je přeloženo do češtiny, je to souhrn ffhistorie.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tima-chan  ティマーちゃん Tima-chan ティマーちゃん | Web | 11. října 2009 v 9:56 | Reagovat

o úúžasnýýýý  n____n líp se to vystiohnout snad ani nedá, tak dokonale animovaný a ještě k tomu skvělý příběhy, mám doma FF7 a taky esenci života, je to zkráátka booomba a to nejsou zrovna nejnovější :D ale i tak jsou úpa úúžasnýý.

2 Lucík tvé SBčko Lucík tvé SBčko | Web | 11. října 2009 v 12:02 | Reagovat

Hezký design. Chtěla bych na diplomek Yunu z Final Fantasy X. ;)A nevadí, že jsi zapomněla, já taky občas zapomínám. ;)

3 Katen Gaiashi Katen Gaiashi | E-mail | Web | 11. října 2009 v 13:02 | Reagovat

Skvělý info .

4 Happy Happy | Web | 11. října 2009 v 18:40 | Reagovat

Woow:)
Jinak krásná změna desu:)Člověk tu chvíli není (jak už jsem si zvykla ,že moc nepřidáváš:X) a čeká ho tolik překvápek:)))

5 WOLF.k@_<3_.奊浸 YoUr↔Rebel↔SB♥♫♥ WOLF.k@_<3_.奊浸 YoUr↔Rebel↔SB♥♫♥ | Web | 13. října 2009 v 19:27 | Reagovat

FF ja upe NAJ!
Skoda ze vacsina ide po Narutovi xP

6 Peťa Peťa | Web | 14. října 2009 v 15:08 | Reagovat

kolko toho v tej hlavnej serii je :D a to tam este niesu tie ostatne FF-ky... :D velmi pekny clanocek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.