Anime(souhrn)01

3. července 2010 v 22:35 | Peetra |  ANIME
Pár anime, které jsem: 
- viděla
- prostě se mi jen tak zalíbily (něčím)

tenhle článek jsem chtěla napsat už dávno... už ani nevím proč se tak nestalo, asi nebyl čas... teď, když jsou prázdniny mám víc času. Týjo dneska jsem ani nebyla na kole a celý den nabírala kila u počítače s očima vytřeštěnýma na nějakým debilním anime!XD
Někdy si říkám že je velká škoda, že se né všechno dá splnit. jako třeba děvče s krátkými vlasy si přeje hned dlouhé vlasy (samozdřejmě může dojít na prodlužování, ale ta cesta taky něco zabere :), anebo člověk nemůže se vším jen tak praštit. Né teď a né tady, první na něj přijdou mdloby a pak teprve bezmocnost a slabost. 
Asi to, co tu teď píšu je úplně zbytečné, ale chystala jsem se to někde zanechat :D kdybych to měla psát do deníku, tak musím: zaprvé vypsat propisku, zadruhé-otevřít ten zpropadený deník a zatřetí všechno si do detajlu vybavit. Už chápete? Byla by paráda si jen tak lusknout, anebo si jen říct "Ha, a teď si budu pamatovat veškeré věci co se kdy přihodily od mých pěti let". 
Lidi dělají všechno složitě...


Začněme řeba u anime, které mi vletělo před oči při načtení jednoho blogu
Bokura Ga Ita
Ještě tenrkrát bych tvrdila, že je to děsná blbost, co si na hlavě stojí! Grafika nestojí ani za spuštění amvéčka a o věčné líbačky člověk jako já taky nestojí, ale.... asi jsem se změnila, nicméně mě nadchla jedna věc pro kterou jsem si to pustila(tu zmiňovat nebudu), ale k mojí smůle v anime zase nebyla! grrr, víceméně se mi to anie zalébilo. Líbilo se mi, jak dovede být jeden mladík posedlý žárlivostí a láskou, jak se dokáže ztrapnit před ostatními a ani mu to nepřijde, protože si to nepřipustí. Moc se mi líbil i konec, který končí odjezdem právě zmiňovaného hocha do Tokya, kde se má hlásit na univerzitu a přitom odchází od své přítelkyně... těch posledních pár minut, jak chudák nanami utíká za rozjíždějícím se vlakem je dojemný!:)
Pro romantiky jak dělané. Anime napěchované nečekanými zvraty a obraty, kde člověk pak neví kdo, ským a proč vlastně :)

I Love My Younger Sister
(Boku wa Imouto ni Koi wo Suru)
Tohle anime mě šokovalo a uchvacovalo současně. Na grafiku jsem moc nehleděla, to co na mě tak zapůsobilo byl děj. Starší bráška se zamiluje do mladší sestry. Jak by se vám asi líbilo-chodíte na stejnou školu, spíte v jednom pokoji a zjistíte že váš bratr je do vás blázen? trochu perverzní? Ale co když vy k němu nechováte moc odlišné city, co když jde o něco víc? :)
Anime to není příliš dlouhé a končí podobně co Bokura Ga Ita, tady se Iku loučí s Yorim, který taktéž odjíždí za studiem daleko. 
Jedná se o lásku utajenou, samozřejmě o tom nesmí vědět rodiče!
Musím napsat, že sledování tohohle anime mě vevnitř trhalo na kusy... možná jsem přecitlivělá :)

Valkyria Chronicles
"Bohyně skázy" Ano přesně takto si vždycky představím válku a vše co s ní souvisí. Hlad, nemoci, otrhané děti, znásilněné ženy a plačící stařenky.Tohle anime tak kruté není. Válka je všude. Válčí se o peníze,sex, moc, slávu... Je toho spousta, lidi jsou prostě nenabažitelní. Pořád jim něco chybí. Prostě nemají to co má jejich soused a už to chtějí, už si pak ani neuvědomují že vkládají náklady do věcí bez kterých by se hravě obešli, to už nevidí... oči jim zasvítí jejich mění, ale proč to? K čemu to potřebují, snad nato aby byli šťastní!? Lidi už si dávno přestali dělat radost z maličkostí a to je velká chyba...
Trochu jsem odbočila :D Tohle anime dokáže i ve svých smutných okamžicích rozveselit, už jen svými pestrými barvami. Zatím jsem neměla tu čest ho shlédnout, ale příjde i na to.
jak se říká "Na všechny jednou dojde".

Macross Frontier
A co dělat, když deš´tové kapky vyrývají do skla rýhy a vy si trháte vlasy nudou?:) V takových chvílích je čas na drastické i střeštěné anime-dle povahy. Anebo oojí najednou? V tomto případě to není možné, ale anime kde se to hemží pubertálními hláškami a vy se při nich lámete v pase a za dvacet minut teskníte po hlavním hrdinovi, který umřel na pohlavní nemoc, je spousta, stačí je jen najít...
Macross Frontier je o dívce, která chtěla být slavnou zpěvačkou. Se zaměřením na vesmírné štvanice s megaroboty. 

tsubasa crhonicle(=tsubasa chronicle)
Další romantika, Tohle jsem nevidlěa takže vám ani nepovím o čem to je ani čím mě to zaujalo...
Ale určité je, že člověk běží s jazykem na vestě do skonání sil za něčím co ani neumí identifikovat a pak doběhne, drapne tu věc za kterou se štval a zjistí že mu ruka proletěla skrz. Lidi si umí leccos přimyslet a domyslet(například chlapi to rádi dělávají, ale já taky a to chlap fakt nejsem!XD), někdy je to k užitku ale většinou na škodu a pak to vede ke sporu anebo krizi a potupě. někdo s někým něco začne mít, protože si ho vyfantazíroval, nelíbí se mu takový jaký je, ale líbí se mu právě to co si představuje, kapku si ho dokrášlí a něco ubere, něco přidá. 
Po půl roce přijde vyhazovat a ten onen bude v první linii, přijde domů-naštvaný na celý svět, a zděsí kdo to sedí v jeho obýváčku! Lidi si nebereme proto jací jsou, ale proto jaké bychom je chtěli...

Honey x Honey Drops
Trochu nadržený kluk potřebuje do páru holku(baket ve dvou), jako předurčená právě pro tento úděl zdá se být Yuzuru, slabá blondýnka. V některých okamžicích mi ty holky připadají jako bez uvažovánní. No schválně, co uděláte když na vás letí balón? Budete přihlouple stát v jeho stínku a počkáte jestli ho náhodou nevybere váš parťák anebo zázrakem změní směr?:)
Každopádně Kai má s touto dívčinou své osobní plány a drží si ji hezky blízko u těla, nakonec se ukáže že tato malá blondýnka není až takové nemehlo, snaha se cení. A né každý má ten dar dávat koše, že?:D


Chrome Shelled Regios
Užijte si obrázek, protože tohle opravdu nevím o čem je!:D


Pretear
Nezmiňovala jsem se už..? Zdá se mi že jo, ale mám v těch vzpomínkách pěkný guláš! Už si musm pamatovat více jak sedmnáct let nasbíraných informací, uf, až se mi z toho udělaly mžitky před očima!:D
Sledovala jsem to hodně dávno, takže si pamatuju už jen ty osiřelé záblesky, ale když kdekoliv zabloudíte na animeweb s infama, pochybuju že by právě o tomhle anime nebyla ani zmíňka. Každopádně se na vás budou během sledování lepit emoce a možná i příměsy žárlivosti :)
Hlavně s eprosím hned zkraje nevyděste té růžové hlavy :D ta holka není nijak zvláš´t /na asiatky) uvřeštěná. takže vpoho ;)


Sorcerous Stabber Orphen
Anime zapáchající historií :) pro boj s meči nejdou daleko, nejmodernější přístroj co jsem v prvních čtyřech dílech zahlédla byl dalekohled :) Prostě dva kluci, co šmírujou převlíkající se holky právě tímto "přístrojem". Ten hnědovlasý hlavní hrdina(jména mi víří v hlavě, jen né a né vybrat to správné!), se zakouká do starší sestry holky do které se pak zabouchne :D trochu popletené, co?:D Prostě když zjistí, že ta starší je "poseroutka" začně si víc všímat její uvřeštěné kopie.


Dengeki Daisy
Další anime, na které jsem se nebyla schopná podívat: Důvod: nedostatek drahodenného času. Nebo si přečíst mangu, mang se sice pomalu zbavuju ale k netu mám přístup pořád a zadara!:D

Angels Feather
Vypadá to na shounen-ai... tak hádám, že jsem to taky neviděla :D


5cm Per Second
Krásně dojemný příěh znovushledání! Milují sel, ale přesto spolu nemohou být není jim to souzeno. Každý je z jiného konce. jeden je sever, druhý je jih. navzájem o sobě ví, vědí že ten druhý je tam někde venku a čeká... čeká na něj, ale roky plynou... Doporučuju!

Saiunkoku Monogatari
Sice mě to omrzelo už zkraje, ale to neznamená že vám se toto oblíbené anime nezalíbí! když se tam nic neděje(například nerozsekávají těla na patnáct částí co pět minut) tak to není prostě ono :D
Klasika zůstane klasikou a romantika romantikou...


Samurai X
jedna láska odejde, druhá příjde. To je úděl nás všech, obyčejně se nestává že hned ta první je celoživotní a v poslední době se už stává tradicí čí čím, že platí "čím víc, tím líp" . Kdesi jsem i četla, že vysokoškoláci považují za normální -dosažení partnerek za život v přepočtu kolem tisíce. No, je to neskutečné, ale každý nemá takové chutě :D 
Někdy prostě uděláme anebo řekneme něco, čeho pak litujeme. Ale co když toho necháme a vydáme se plnou parou vpřed, nejenže spřerážíme všechny budoucí možné kandidáty ucházející se o místo na vašem boku ale také přátele, naděláme si nepřítátel že bychom s nimi mohli zastavovat vodu. 
Takový život by nikdo nevedl rád, vnějšek není co vnitřek. ve vnitř je každý z nás citlivý ať už si to připustíme či nikoliv, ale každého v životě zamrzí něco jiného, v jiné míře a jinými následky. Někdo uroní slzu, jiný si udělá další jizvu...


Phantom: Requiem for the Phantom
Jako zakázané anime...
Na začátku to se mnou ani nezahábalo, ale jakmile jsem uviděla první díl( u kterého jsem taky kruciš zkončila!) tak se se mnou zakymácela podlaha! přímo mě dodělal fakt, že by se mohlo jednat o sestru s bratrem, kteří byli oddělenia posnáni něco jako proti sobě či co. Grafika krásná, postavičky nejsou blbé a akce je taky v provozu, no co víc si přát! nemyslím si že by se v tomto anime měly vyskytovat ony obámené křičící bytosti zastupující něžné pohlaví :)
Opravdu krása! nevím co víc napsat, když jsem to ještě ani neviděla... 

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Scuroen Scuroen | 4. července 2010 v 9:40 | Reagovat

xD dobře, začnu od jedničky!
1. Bokura Ga Ita: Viděla jsem začátek a to, co mě k tomuhle anime přitáhlo, byla právě grafika... pak jsem se začala strašně nudit a nějak ze sledování sešlo.
2. I Love My Younger Sister: Néé, prosím né! Ségřino oblíbený anime! Viděla to asi třikrát + hranou verzi! Nuda a incest! xD
3. Valkyria Chronicles: Že by kopie Valkyrie? Mno, jestli to je o válce, tak mě napadá jak to bude vypadat (když už tam nebude ukřičená holka, tak roztomilá!)
4. Macross Frontier: Jeden macross jsem už viděla - bylo to o bojových robotech, mimozemšťanech a lásce. A navíc šlo o anime z 80. let, jak si představují budoucnost... Tak tohle vypadá, jak si představujeme budoucnost teď, tudíž nevím. V tom starým macrossu byla tak jedna zpěvačka...
5. tsubasa chronicle: Viděla jsem hromadu pěkných AMV a několik dílů, který mě ovšem moc nezaujaly... Navíc v aj, takže spoustu věcí jsem nepochopila. A vážně nemám ráda scény, kdy se hlavní hrdina čtvrt hodiny vznáší v nicotě.
6. Honey: Když na mě letí míč, buď mě trefí nebo ho odrazím rukou! xD Ale jsem plavovláska!
7. Chrome Shelled Regios: Ten obrázek je fakt pěknej, ale nevěřím, že se děj poved stejně xD
8. Pretear: Mě ta růžová hlava vyděsila hned! Pravidlo anime - když ne uvřeštěná holka, tak roztomilá holka!
9. Sorcerous Stabber Orphen: Že by první anime, kde se japonci poevropštili a odložili své katany, aby vyrazili do boje s tímto nedokonalým sečným nástrojem?
10. Dengeki Daisy: Neviděla jsem, nečetla jsem, ale cosi mi to připomíná... no nic!
11. Angels Feather: Láska, boj, nenávist, krev a ptačí peří...
12. 5cm Per Second: Tak obsah mě nějak moc neláká... ale grafika se zdá být dobrá!
13. Saiunkoku Monogatari: No, u anime, který maj v názvu slovo "monogatari", mě napadá jen jedna věc...
14. Samurai X: Viděla jsem jedno AMV a odrazily mě nápadně výrazné barvy. Nechť žije Samurai Champloo!
15. Requiem for the Phantom: Zní to a vypadá to dost zajímavě - teď jen, jak to chutná? xD Ne, vážně bych se na to podívala, ale opět tam očekávám v hlavní roli hezkýho borce a hezkou holku - oba mladí. Zase.

2 Darcia Pletoria Darcia Pletoria | Web | 4. července 2010 v 11:21 | Reagovat

No, vyjádřit se můžu jen k několika zmiňovaným. xD A to:
Boku wa Imouto ni Koi wo Suru: četla jsem mangu... Megálně o ničem (pokud teda nepočítáme ten incest...)
tsubasa crhonicle: xD Manga 4ever. Je možný, že jsem všechno četla, ale nic neiděla? xD Manga mě baví. Teda... První kapitolu jsem četla 6x než jsem se rozhodla pokročit trochu dál. A nelituju. =) (žeru CLAMP ;))
Pretear: ještě se mi válí v Pc. =D A že nevíš co? xD Jako první jsem četla mangu (a mám ji dokonce ve čtenářským deníku xD)
Angels Feather: výjimečně něco, co jsem viděla!!! xD Byla to dobrá kravina. xD Ale hezká animace. =)
5cm Per Second: a o tomhle jsem slyšel už hodně dobrého. ^^ a dokonce myslím, že z toho bylo ono slavné animefestové AMV, všemi nazvané "opakovačka" xD Asi si to někde stáhnu... ^^
xD To je tak asi všechno. Ale jestli chceš, jedno anime ti doporučím: Chrono Crusade. =) Miluju ho. Mělo nádhernou grafiku a krásný děj. A absolutně nádherný konec!!! =)

3 Happy Happy | Web | 4. července 2010 v 13:14 | Reagovat

Těch 5cm per second jsem viděla a moc mě to nesložilo,...asi nejsem romantička, ale přišlo mi to jako ztráta drahoceného času,...:( Každopádně se mi líbí to s tou Daisy a taky tě obdivuju, žes toho tolik viděla:) A co celej život děláš, když nekoukáš na anime?:)

4 Peetra Peetra | Web | 4. července 2010 v 19:00 | Reagovat

Týjo vy jste blázni, že jste si to všechno četli!XD

[1]:k tomu poslednímu anime: Mě by taky nadchlo, kdyby tam nědky dali lidi alespoň kolem dvacítky...a u některých to tak vypadá, aneb si člověk prostě jen musí vsugerovat falešný věk :)

[2]:ty si blázín!!!XD Už nemeleš o jiným anime... ale možná že se na to jednou taky mrknu :D asi jo

[3]: Já toho tolik neviděla... spí jsem viděla jen amwéčka a tak :D hodně jsem si domýšlela... a když už se rozhodnu dívat na anime, tak to znamená vidět ho asi tak na 12%, protože obyčejně skoro všechny scény přeskáču-že mě to neba, ale hlavně že to anime pak děsně vychvaluju!:D

5 Reni Reni | Web | 6. července 2010 v 12:22 | Reagovat

Boku wa imouto ni koi wo suru jsem viděla, ale raději mám mangu - přesně jako dělané pro mne! :D

5 cm za vteřinu. někdo už říkal, jak je ten název úchylný xD Na AF s tímhle anime bylo úžasný video, co se pořád opakovalo dokola, až z toho všem hrabalo xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.