Naruto

10. listopadu 2010 v 21:33 | Peetra |  C.K.J.V.
V tomhle článku se trošku rozepíšu o tomno anime, manze, filmu, hře... Sneste kritiku i vynikající hodnocení, protože Naruto si to zaslouží!

Team Minato+ Team 7
Opravdu jsem si vždycky myslela svoje, když se řeklo "Naruto", nikdy jsem prostě nemohla pochopit co na tom prostě ti blázniví žíznivci sakra vidí!? Vymykalo se to mému chápání. Jednou mě prostě zlákalo jedno video. Když se o tom všude tolik mluví, anebo když na někoho prostě jen vybafnete jestli zná naruto-obyčejně přikývne, slyšel o něm alespoň od kamaráda anebo od svého potomka, který ujíždí na japonských hrách, nebo se mu nechtě někdy spustilo video na youtube, cokoliv kdekoliv... Dnešní svět se zaplňuje těmito dějinami, už tomu nezabráníme. Co by se asi stalo kdyby jste malému dítěti vytrhli jeho oblíbenou hračku z náručí? Přsně to samé, co by se stalo těm kteří už nevyjdou na ulici bez toho aby si alespoň jednou nevzpomněli na hrdiny nějakého anime, na hlášku z nějaké mangy, kdyby jste jim vzali tento svět. Lidstvo se na tomhle všem začalo živit. No řekněte si na rovinu-nebyli jste alespoň jednou doma zavření ve svém pokoji, v klidečku sledovali nějaké napínavé anime, anebo nebušili do ovladače? Pochybuju že někdo řekne ne. Jsme závislí, a i když si řekneme že s tím už jendou pro vždy zkončíme, neboť to nežere jen náš čas ale v určité míře i naše peníze, zdraví, vzdělání... (Tím Vás samozřejmě nechci vůbec nabádat k tomu abyjste přestali!)
Právě Naruto je jedním z těch velkých zel. Které pohlcují náš opravdový svět ve kterém žijeme. Chápu... 
Už jste si vlastně někdy položili otázku-proč vás to tak baví, proč na to čučíte(obecně k anime)? Možná že ano, ale odpověděli jste si na něj? Pokrčení rameny není odpověď :)
A teď přímo NARUTO: Jak už jsem se zmiňovala pouštěla jsem si oné noci video. Nijak mě nezaujalo, pak jsem si promítala nějaké ty obrázky a tak-znáte to, ale prostě nic. Podle mého dětského oka to byla katastrofa! Nic se mi nelíbilo. Žádný hezký hrdina, žádný pořádný děj a žádný sex(opravdu žádný(XD)! Dost mi to připomínalo Pokémony a na ty jsem náladu neměla. Ještě když jsem zjistila že to má několik stovek dílů-no tak to teda ne! 
Za nezpočet shlédnutých anime jsem pomalu začala zjišťovat, že víc dílů se nemusí rovnat propadáku. Ale i tak mě nic nelákalo, mým mezidobím bylo sledování brutálního yaoi a přímo jsem se vyžívala v takovýchto anime. Ale to teď starnou, ještě se vám udělá nevolno...
Nakonec mě přemohla zvědavost-jako všechny! Prostě jsem začala sledovat na youtube videa v duchu SasuSaku apod. to celkem ušlo, zejména některé, pak jsem pokročila hlouběji a začala si pouštět ppeningy a endingy, zjistila jsem si hl. postavy a něco přečetla o těch vesnicích, jako je např. Listová. Ale hned na to se mi to vykouřilo z hlavy-tuny nepotřebných informací! Zkusila jsem to popořadě- spuštěním šestého dílu :) najelo to nějak samo. Nic moc - říkala jsem si a pak. Ničím vyjímečný, aby na to hledělo tolik lidí. 
Jak moje oko začalo pomalu dospívat, napadla mě myšlenka, že je Kakashi hezký...  Pak mě docela začalo zajímat co teda bude s tím Sasukem, jestli se zabije anebo ho někdo zabije. Tak jsem se začala dívat na Shippuuden. Pak mi nějak docvaklo že jsem asi začala blbě, ono to vážně chce čas :D Docvaklo mi, že asi i první série nebude až tak nanic, ale zase mě něco odrazovalo- věčné čekání , na nějakou tu změnu anebo jejich odrost. Protože sledovat anime ve kterém jsou hlavními hrdiny děti, anebo odrůstající mládež (do 18) je zlo (podle mě!mohou se najít vyjímky...). Spustila jsem si tedy hezky první díl a tak už to šlo... teď jsem někde u stého, ale stejně se asi nerozhýbám dál- to ten čas.
Team Minato
Naruto má obrovský větvovitý příběh, tam je prostě i krysa slavná!
Každý má jiný charakter, IQ, životní příběh. Každý chce něco jiného dokázat. Naruto je taky napěchované emocema. Strašně se mi líbí video, které perfektně vystihuje danou situaci zavazáného bojovníka ke svým povinostem a přinesenou oběť.  V tomto světě je snad více nebezpečí než v tom našem, ale taky víc pravého přátelství a pochopení.
Výběr hudby je strhující, blbost určitých postav taktéž!:D 
Tohle anime opravdu nedoporučuju zdravým silným duším! Je to jako s vlasy, i když máte zdravé a silné vlasy ale používáte nevhodné prostředky(kosmetiku, úpravu, apod.) tak si je zmršíte natolik že se z nich stanou vlasy jemné a náchylné na všechno. Z takových vlasů se už nikdy nestanou vlasy silné a pevné, už nebudou mít sílu odolávat.
Mohu však říct, že Naruto je nejpropracovanější anime které zatím je. Skeptici se budou šklebit, ale ať se šklebí. Jistě má chyby, ale takové prkotiky jako je mizerný slovník určitých postav či člověk, který se skládá z "ničeho". Tohle právě utváří jeden velký silný celek, který láká poutníky do záhubí. 

Hodnocení(obecné jak k anime, tak k manze, hře, filmu,..)
☆ Celkové hodnocení: 99% Nic není dokonalé, ani stoprocentní, procento dolů za málo choulosivýh scén :D
☆ Propracovanost příběhu a prostředí: Každý příběh se liší. Jak se říká jiný kraj jiný mrav, tady to platí dvojnásob! Z jedné vesnice běhají po stromech, z druhé vesnice zabíjejí myšlenskou a pohybují se pomocí pomyslného obláčku ze síry :D Tady je vidět velice šikovná rozmanitost, každý si najde tu svou vísku do které by se nejraději nastěhoval. Je vidět, že se na tom podílelo spoustu lidí a každý přišel se svým. 
☆ Propracovanost charakterů: Odišné a velice výstižné, tedy když vypadáte jako blbec tak to ani vevnitř nebude jiné. Člověka zaujmou bezhlavé hlášky, postavy které nezajdou pro úsměv daleko i postavy které by raději zemřely než zvlnily ústa (přehnaně řečeno). Holky a tak ženy obecně prostě přitahují grázli a muži, kteří se tak nějak neusmívají, podvědomně je to k nim táhne. A tohle právě japončíci vědí, že musí "vyrobit" právě takové "tělo", které nás přibije ke stěně a pohledem zmrazí. tenhle úkol je težký, aby postavy nevypadalo moc zženštěle ale přitom nebudily dojem až takového respektu. Musí se líbit a něco vyzařovat. Tohle Naruto taky splnilo. Je nádherně ukázáno že to splnit lze.
☆ Openingy, endingy:
Nijak zvlášť poutavé, přesto se u nich člověk neunudí. Výběr písní není jednostraný, ale spíše zaměřený v jednom směru. openingy i endingy se rychle střídají, takže se i zde člověk může v jistém slova smyslu těšit na změnu. 
☆ Grafika: I mé oko uznalo, že se jedná o jistou propracovanost, které není cizí dokonalost. Postavičky se netváří stále suše ani vysmátě, jako figurky na šachovnici, mění se grimasy a s nimi i celkový výraz. Na těch postavách už člověk po určité době pozná že to v dotyčném vře, ikdyž na to nevypadá. Prostě to dokážete vyčíst z té němé tváře. A musím dát plusko za nezženštělé tváře, které se tam nevyskytují až možná na nějakého toho krasavce... v mém případě to byl Deidara


A to bude asi vše, Děkuji pokud jste si našli čas a přečetli tento článek, protože jsem ho místo učení psala :D tak a jdu vstříc svým pětkám! 

P.S.Nedělejte si o mě obrázek
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Happy Happy | 11. listopadu 2010 v 18:33 | Reagovat

Sem dobrá!Přečetla jsem to celé!Uf.Ses nám nějak rozepsala...Tak Kakashi,jo?XD
Fakt je, že Naruto je super,ale trochu mě štve, že je tam tolik příběhů a tak málo Sasukeho:( Vždycky když je tam supernapínavá scéna, přihodí něco, co se odehrává úplně jinde a čekej si,že,...to mě občas pěkně štve...

2 Peetra Peetra | Web | 11. listopadu 2010 v 19:15 | Reagovat

[1]: Jo seš borec!:D ale stejně čekám že nebude moc lidí, kteří to "celé" přečtou, tak dva... i s tebou. Takže Já a Ty XD
Tož jo... líbil, to dělá ta zahalená tvář jinak je to blbík XDD
Taky mě to trošku štvalo, myslela jsem si že to bude hlavně o Narutovi a Sasukem (+Sakura), ale ono je to nabité vším a všema. Ale i tak se mi to líbí, jen jsem kapánek pěnila, když jsem se dívala na Shippuuden a stále jsem čekala, kdyže bude konečně ta scéna -kde Sakjura a naruto doběhnou do toho jeho doupěte a konečně ho najdou.

3 Happy Happy | Web | 13. listopadu 2010 v 22:17 | Reagovat

Peetra:jj, to byla pěkná doba,než na sebe vůbec narazili,..a nakonec jim stejně foukne,jak příhodnýXD Já pořád čekám,jestli to Sasuke přežije nebo ne,...trochu mě to štve-ta nejistota-jinak sem zas začla od 1 dílu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.